Buttim-BUTTİM Ailesi’nin Kıymetli Üyeleri

BUTTİM Ailesi’nin Kıymetli Üyeleri,


Yaklaşık bir yıl önce 15 Ocak 2017 tarihinde yapılan seçimlerde BUTTİM Yönetimini üstlenmiştik. Görev yaptığımız bu süre içinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan bahsetmek istiyorum. BUTTİM’in amacına uygun şekilde hareketlilik kazanması için en önemli unsurun şehrin kamu kurumları ile STK’ları ve ticari dinamikleriyle diyalogların geliştirilmesi olduğundan hareketle, bu konularda neler yapacağımızı seçim öncesi çok iyi planlamıştık. Ve göreve gelir gelmez de çalışmalarımızı hayata geçirmeye başladık.
Şehrimizin resmi makamları olan Valilik, Belediyeler ve Kamu Kurumları ile şehrin ticari dinamikleri olan Ticaret ve Sanayi Odası, Uludağ İhracatçılar Birliği ve KOSGEB gibi belli başlı kurumlara Başkanımız Ali Tiryaki önderliğinde gerekli ziyaretler gerçekleştirilmiş olup, BUTTİM’in şehrimizin önemli bir marka değeri olduğunu hatırlatarak, çalışmalarımıza başladık.
 
 

Bu diyalogların ilk meyvesi BTSO’yla Ev Tekstili ve Hazır Giyim Kumaşı üzerine düzenlenen iki alım heyetini BUTTİM’de ağırladık.


BTSO’nun düzenlemiş olduğu Küresel Fuar Acentası hizmetleri kapsamında 26 ülkeden şehrimize gelen Ev Tekstili ve Hazır Giyim Kumaşı Alım Heyetleri BUTTİM’de misafir edildi. Ayrıca tekstil üzerine olan Merinos AKKM’de düzenlenen Alım Heyeti Fuarları’nda BUTTİM olarak da stand açıp Ticaret Merkezimizin tanıtımına katkı sağladık.
Alım heyetlerine ve uluslararasında BUTTİM’i daha iyi anlatabilmek için iki dilde broşür ve tanıtım filmi, dört dilde web sitesi hazırlandı. Sosyal medya da yerimizi alarak
 

 

Ekonomi Bakanlığına ziyaret gerçekleştirerek BUTTİM olarak UR-GE projesi hazırlamak için onay aldık.


Ekim ayında başlayan yazışmalar Kasım ayında neticelendi ve Ekonomi Bakanlığı’ndan BUTTİM Kooperatif üzerinden yürütülecek % 75 devlet destekli UR-GE projeleri için Hazır Giyim Kumaşı, Perde ve Ev Tekstili, Döşemelik Kumaş olmak üzere 3 başlık halinde çalışmalara başladık. Önümüzdeki Nisan ayında ilk projemizle Siz kıymetli BUTTİM’li komşularımızın ticaretine katkı sağlamış olacağız.
 
HAZIR GİYİM KUMAŞI, PERDE VE EV TEKSTİLİ, DÖŞEMELİK KUMAŞ SEKTÖRLERİ İÇİN DUYURULAR YAPILDI BAŞVURULAR DEVAM ETMEKTE.
 

 

Asansör Bakımlarımız da en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır.

Bu yıl asansör ihalemiz geçen yıla oranla yarı yarıya ve yeni bir firma imzalandı. Kompleksimizde 63 adet asansör bulunmaktadır ve tüm asansörlerimizin kontrolleri resmi kurumlarca yapılarak kullanıma uygun raporu olan Mavi etikete sahip hale getirilmiştir.
Plaza binamızın asansörlerimize yukarı hız sabitleyici, frenleme, stop parçaları takıldı ve invortör konulacak önemli bir güncellemesi gerçekleştirildi.
Ayrıca uzun süredir E Bloktaki komşularımızın ısrarla talep ettiği yük asansörü de maliyeti ihaleyi daha düşük bedelle yenilemiş olmamızdan kaynaklanan karla karşılanmak suretiyle yine yönetimimizce yaptırıldı.
 

Yangın Otomasyon Sistemi revizyonu yapıldı.


Bildiğiniz gibi kompleksimiz merkezi otomasyon sistemine sahiptir. Bu sistem dünyaca ünlü Honeywell firması tarafından kurulmuş olup yine aynı firma tarafından güncellemeleri gerçekleştirilmektedir. En başta da Yangın Otomasyon Sistemimiz’in revizyonu yapılmış.
 
 

Atıl alanlar değerlendirilip yeni alanlar oluşturarak gelirlerimize katkı sağlandı

> Çocuk parkımızın yanında bulunan yaklaşık 4 dönümlük otoparkımız kiraya verildi.
> Teknik Müdürlüğümüzün kullandığı bölümler yeniden düzenlenerek kazanılan alan iki yere kiraya verilecek şekilde düzenlendi ve kiraya verilerek bütçemize artı bir getiri sağladı.
> Büyük açık otoparkımızda hafta sonları BUTTİM 2.el açık oto pazarı düzenlemeye başladık.
 

Aidatlara zam yapılmadı.


Takdir edersiniz ki, giderlerimizin büyük bir bölümü aidatlardan elde edilen gelirle karşılanmaktadır. Verimliliği ön planda tutan, sizlerin lehine fayda maliyet dengelerini gözeten bir anlayışla çalışan, alacaklarının takibinde hassasiyetle hareket eden yönetimimiz 2017 yılında aidatlara zam yapmamış, 2016 yılı aidatlarıyla devam etmiştir.
 
 

Aynı şartlarla daha düşük bedellerle ihalelerimizi imzaladık.


Aidatlara zam yapmadan devam edilebilmesinin en güçlü kalemlerini ise, Bina Sigortamızın aynı şartlarla Anadolu Sigorta güvencesiyle önceki seneye göre daha düşüğüne imzalanması ve asansörlerimizin bakımlarının yarı yarıya gibi bir fiyat indirimiyle yapılması 2017 de bizlere destek sağladı.
Ayrıca Tahsilâtlarımıza gereken disiplin ve önemi getirerek geçen yılki alacağımızdan kalan miktarı büyük ölçüde tahsil etmeyi başardık.
 
 

Sağlık Memuru hizmete başladı.


En az 5.000 kişinin yaşadığı Merkezimizde komşularımızın acil sağlık sorunlarına müdahale için reçeteli iğne, tansiyon, 112 acil servis gelene kadar gerekebilecek yardımlarda bulunmak üzere Sağlık Memurumuz göreve başladı.
 

 

İşinde ehil personeller.


Bu yıl içerisinde emekli olan veya çıkarılan personelimize yaklaşık 568 000TL’lik tazminat ödedik.
Personel alımlarında ise işinde ehil olmasına özen göstererek alımları gerçekleştirdik.

Güneş enerjisi için kolları sıvadık.


BUTTİM’in en yüklü masraf kalemini tahmin edersiniz ki enerji oluşturmaktadır. Bu konuda da güneş enerjisi için yapılan görüşmelere hız verdik, hatta Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan Çavuşoğlu’na da bu konudaki projelerimizi anlatarak desteklerini talep ettik. En büyük temennimiz 2018 yılı içersinde de Güneş Enerjisi için imzaları atmaktır.

Medya ve Tanıtım çalışmaları


Buttim’in her mecrada tanıtılmasına yönelik hızla çalışmalara başlandı. Türkçe-İngilizce olarak yeni broşürler basıldı. Sosyal medyada @buttimyonetim hesabıyla facebook, instagram gibi sayfalarda çalışmalarımızı sizlerle paylaşıyoruz.
Ayrıca yerel ve ulusal basında da çeşitli röportaj ve reklamlarla hem şehrimizde hem ülkemizde Buttim’i tanıtmaya devam ediyoruz.
 
 

Kapalı otoparkta düzenleme


Bodrum katta bulunan depolardaki hurdalar temizlenip kaldırılarak, kapalı otoparkta 100 araçlık yer açılması sağlandı.


BUTTİM’e emeği geçenleri unutmadık


Yönetim ofisimizin girişinde düzenleme yaparak BUTTİM’e bugüne kadar hizmet eden Yöneticilerimizin isimlerinin yer aldığı bir köşe hazırlandı.
 
 
Yukarıda ana hatlarıyla sunduğumuz çalışmalarımızı elbette sizlerin destekleri gerçekleştirdik.

Bu vesile ile sizlere teşekkür eder, 2018 yılının Ülkemize, Bursamıza ve BUTTİM’e hayırlar getirmesi temennisiyle sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.
29 Aralık 2017