Buttim-BUTTİM YÖNETİMİ KAT MALİKLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bu yıl Ocak ayında düzenlenen Genel Kurul Toplantısıyla göreve gelen BUTTİM Yönetim Kurulu, geride kalan 9 aylık dönemle ilgili bilgilendirme yapmak ve yeni dönem projeleri konusunda istişarelerde bulunmak amacıyla Genel Kurul üyeleriyle bir araya geldi.

BUTTİM Konferans Salonunda gerçekleşen istişare toplantısına BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, Yönetim Kurulu üyeleri ve Genel Kurul üyeleri katıldı.

Bursa’nın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi’ndeki (BUTTİM) ticaretin geliştirilmesi ve canlandırılması amacıyla çıktıkları yolda 9 ayı geride bıraktıklarını ifade eden Tiryaki, bu süreçte yaptıklarını ve gelecek dönemde yapmayı planladıkları projeler hakkında Genel Kurul üyelerini bilgilendirdi.

Av. Uğur Arslan, Av. Yener Poroy ve kat maliki Ahmet Bozkurt’un yönettiği istişare toplantısında konuşan BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, genel kurul öncesinde söylediklerinin ve planladıklarının birçoğunu gündeme getirerek çözümlemeye çalıştıklarını ifade etti.

“BUTTİM’DE TİCARET CANLANMALI”

Konuşmasında Bursa’nın dinamikleri ile ikili ilişkilerde büyük aşama kaydettiklerini de belirten Tiryaki şunları söyledi: “Öncelikle BUTTİM’deki ticaretin geliştirilmesi ve canlandırılması amacıyla, Valilik, Belediyeler, BTSO gibi şehrin dinamikleriyle ikili diyaloglara girerek ve BUTTİM’in de şehrimizin önemli bir değeri olduğunu hatırlatarak çalışmalarımıza başladık. BTSO’nun düzenlemiş olduğu Küresel Fuarcılık hizmetleri kapsamında 26 ülkeden şehrimize gelen Ev Tekstili ve Hazır Giyim Kumaşı Alım Heyetleri BUTTİM’de misafir edildi. Ayrıca tekstil üzerine olan ve Merinos’ta düzenlenen alım heyeti fuarlarında BUTTİM olarak da stant açıp ticaret merkezimizin tanıtımına katkı sağladık.”

“FİZİKİ ŞARTLARI REVİZE EDİYORUZ”

Görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalardan da bahseden Tiryaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Aidatlarda zam yapmayarak sakinlerimize bir milyon TL kazandırarak görevimize başladık. Geçiş döneminde yapılan ihaleleri gözden geçirerek, asansör ve sigorta sözleşmelerini yeniledik. Asansör sözleşmesini yarı yarıya gibi bir fiyatla önemli bir firma ile imzaladık ve ayrıca 63 asansörümüzün de mavi yasal etiketleri alındı. Tahsilâtlarımıza gereken disiplin ve önemi getirerek geçen yılki alacağımızdan 500 bin TL’yi tahsil etmeyi başardık. Uzun zamandır sakinlerimizin istediği yük asansörü yapımına E Blokta başlandı. Ticaret Merkezimizin fiziki şartlarını da geleceğe uyumlu hale getirmeye amaçladık.”

 

 

“BUTTİM TİCARİ BİR GÜÇ OLARAK RAKİPLERİNDEN ÖNCE OLMALI”

Sadece işlerin yürütülmesi ve fiziki şartların iyileştirilmesinin yanı sıra BUTTİM’in stratejik olarak gelişmesi ve geleceğinin planlanması için de çalışmalar yaptıklarını belirten Tiryaki hedeflerinden de bahsetti.

Tiryaki sözlerini şöyle noktaladı : “Ana parselimizle 106 bin 025 metrekaresini koruyarak kalan 30 bin metrekaremize; bölgenin ihtiyacı olan hastane, kreş, bankalar için yerler tek katlı, perakende satışların artırılması için sosyal amaçlı yerler, kafeteryalar, lokantalar yapılabilir. BUTTİM’in görüntüsünü kapatmadan, yeşil alanları koruyarak ekonomiye ve çevremizdeki gelişmelere olumlu katkıda bulunabiliriz. Atıl kullanılan bu alanları BUTTİM’e, Bursa ve Türkiye ekonomisine fayda sağlayan alanlar haline getirmek dileğindeyiz. BUTTİM’in geleceğe hazırlanması, hem aidat ödemelerimiz düşecek, hem de sizlerden ilave bir demirbaş gideri istemeden binamızın yenilenmesi ve BUTTİM’in ticari bir güç olarak rakiplerinden önde olması sağlanacaktır.”

BUTTİM Yönetiminin Genel Kurul üyeleriyle gerçekleştirdiği istişare toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucu yönetim kuruluna önümüzdeki dönem projeleri hakkında çalışma başlatması için yetki verildi.