Buttim-BUTTİM Kapılarını Uluslararasına da açtı…

3 gündür Bursa’da bulunan Alım Heyetindeki tekstilciler BUTTİM’e hayran kaldı…

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) tarafından başlatılan ve Ekonomi Bakanlığı’nın da desteklediği, URGE çalışmaları kapsamındaki “BUTTİM Giysi Kumaşı Firmaları İhracat Yolunda” projesine dahil olan firmalar ilk alım heyetini ağırladılar.

ABD’den Rusya’ya, Meksika’dan Kırgızistan’a kadar 36 ülkeden gelen ve 80 firmayı temsil eden 116 şirket yetkilisinin yer aldığı alım heyeti BUTTİM’de gün boyunca ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler. Alım heyetinde yer alan konuk tekstilciler, BUTTİM ziyaretlerinin çok verimli geçtiğini, pek çok tekstil firmasını bir arada görmekten mutlu olduklarını ve BUTTİM’e hayran kaldıklarını söylediler.

Bursa’da tekstil ticaretinin kalbinin attığı BUTTİM’de faaliyet gösteren firma yetkilileri ise, alım heyetini ağırlamaktan memnun olduklarını belirtirlerken BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki de, “BUTTİM Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi kapılarını artık yurtdışına da açmış durumdadır. Bundan sonra adımızdaki uluslararası tanımına uygun bir BUTTİM olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlk olarak giysilik kumaş üreten firmalarımızın yer aldığı etkinliğimiz Bursa Ticaret ve Sanayi Odamız’ın da katkılarıyla bundan sonra da ev tekstili, döşemelik kumaş ve perde ile devam edecektir. Bu etkinliklerimizi arttırarak sürdüreceğiz. BUTTİM’de faaliyet gösteren firmalarımızın yurtdışındaki iş hacimlerini daha da arttırmak için yönetim olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” dedi.