Buttim-İPLİK SANAYİCİLERİNDEN BUTTİME ZİYARET

         FİLAMENT İPLİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİNDEN BUTTİM’E ZİYARET…

 

BURSA - Başkanlığını RB Karesi Tekstil A.Ş. firma sahibi Ramazan Bayduz’un yaptığı FİSDER Derneği, Buttim Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Başkan Yardımcısı, Işıksoy Tekstil Arzu Işık ve Genel Sekreter Ahmet Çiftçi dernek çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı yaparken, BUTTİM yönetimiyle görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan FİSDER Başkan Yardımcısı Arzu Işık, “Türkiye, dünya ile entegre olmuş bir ülke ve Bursa çok önemli bir ticaret ve üretim merkezi. Bu arada tekstilin en önemli kolu olan İplik Sanayi,  Bursa’nın öncü ve geleneksel sektörlerinden birisidir.Biz dernek olarak Ülkemiz genelinde filament iplik üretimi ve satışı yapan firmaları bir araya getirerek sektörün problemlerine etkili çözümler üretmek ve sektöre bağlı olarak çalışan tüm tekstil ürünü üreticileri ve kullanıcıları arasında koordinasyon sağlamaktayız dedi.

 

FİSDER Yönetimi ağırlayan Buttim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, dünyada ipliğimiz kalite ve üretim kapasitemizle tercih edilmekte, sıra bunu markalaştırarak taçlandırmakta dedi.

 

Dernek genel sekreteri Ahmet Çiftçi Buttimde birçok iplik üretici ve satıcısının olduğunu ve Buttim’le birlikte ortak çalışmalar yapmak istediğini belirtti. Buttim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki birlikte çalışma yapmalarından mutluluk duyacaklarını ve her iki kuruluşunun da amacının ülke ekonomisinin değeri olan tekstili yükseltmek olduğunu söyledi.

            ◦