Buttim-BUTTİM’den hayat kurtaran bağış

Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) çalışanları, kan bağışı kampanyası ile birçok kişiye hayat verdi.

Ticaretin Merkezi BUTTİM, Kızılay Kan Bağışı kampanyasına destek verdi. BUTTİM’in her 3 ayda bir geleneksel hale getirdiği ve Bursa Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Orhan Emin Latif’in de hazır bulunduğu kampanya kapsamında BUTTİM sakinleri kan bağışında bulundu.

Latif, gönüllülük esasına dayalı bu türde desteklerden güç aldıklarını ve BUTTİM’e de gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ederek, “Unutulmamalı ki herkes bir gün kana ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden 18-65 yaş arasındaki sağlıklı tüm vatandaşlarımız kan bağışında bulunsunlar. Vatandaşlarımızın kan bağışı konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül de her ünite kanın bir hayat kurtardığının bilincinde olduklarını belirterek, “Kanın tek kaynağı insan. Bu nedenle gerek yönetim kurulu ve personelimiz gerekse BUTTİM sakinleri bu sorumluluktan hareketle her 3 ayda bir kan bağışı kampanyasına destek veriyor. Üyelerimizin gösterdikleri hassasiyetten ve kampanyaya her geçen gün artan destekten mutluluk duyuyoruz. Kızılay’a desteklerimiz bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

Kampanya sonunda BUTTİM Başkanı Sadık Şengül, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Orhan Emin Latif’e BUTTİM dokuma tablosu hediye etti.