BUTTİM 24. Yılını Aşure ile Tatlandırdı

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM), kültürümüzde önemli bir yere sahip olan aşure dağıtımı geleneğini bu yıl da devam ettirdi.

Bursa ekonomisine 24 yıldır önemli katkılar sağlayan BUTTİM, yeni yaşını birlik ve beraberliğin sembolü aşure ikramıyla taçlandırdı. BUTTİM yönetim kurulu tarafından 24. kuruluş yılı kapsamında üye işyeri sahipleri ve çalışanlarına yönelik olarak düzenlen etkinlikle 5 bin kişiye aşure ikram edildi.

Şengül, “Amacımız insanlarımızı birleştirmek ve kaynaştırmak”

Dualarla başlayan ve yoğun bir katılımın olduğu organizasyonda konuşan BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Türk ve İslam kültürü açısından büyük önem taşıyan bu geleneği bölgemizde ilk kez geçtiğimiz yıl gerçekleştirmiştik. Üyelerimizden ve çalışanlarımızdan gördüğümüz yoğun ilgi nedeniyle bu anlamlı organizasyonumuzu bu sene de devam ettirerek geleceğe taşıyacağız” dedi.

“25. yılımızda daha da güzel etkinlikleri hayata geçireceğiz”

Aşurenin birlik ve beraberliğin yanı sıra paylaşmanın ve dayanışmanın da simgesi olduğunu belirten Başkan Şengül, “BUTTİM’in yeni yaşını bu güzel gelenekle taçlandırarak kutlamak istedik. BUTTİM’de faaliyet gösteren firmalarımız kent ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Biz yaklaşık 2 yıl önce göreve seçildiğimizde yönetim olarak üyelerimizi aynı ortamda buluşturacak etkinlikler düzenlemeyi önceliğimiz olarak belirledik. Buradaki asıl amacımız da insanları birleştirmek ve kaynaştırmak. BUTTİM’de 9 tane ayrı blok ve 8 bin civarında çalışan var. Bu insanların birbirleriyle buluşup, tanışma ve sohbet etme şansı çok fazla olmuyor. Bu faaliyetler kültürel kimliğimizi yaşatmanın yanı sıra ortak değerler etrafında bir araya gelebilme ve kaynaşmaya da vesile oluyor.

Bu daha başlangıç. Önümüzdeki sene kutlayacağımız 25. yılımıza özel daha da güzel ve yoğun bir etkinlikler dizisini hayata geçirmek istiyoruz. Merkezimizin fiziksel standartlarını ve ticari hacmini yükseltecek projelerimiz ile birlikte toplumsal fayda üreten sosyal dayanışma projelerimiz de devam edecek“ açıklamasını yaptı.

Bölge esnafı memnun

Aşure ikramına katılan BUTTİM esnaflarından Bekir Arslan, bu etkinliklerin insanları birbirine daha çok yakınlaştırdığını belirterek, “Böyle güzel etkinlikler sayesinde bir araya geliyoruz. Sadık Başkanımız ve yönetimimiz her yıl böyle programlar düzenlemeye çok özen gösteriyor. Ben esnaflar adına kendilerine teşekkür ederim” dedi. 22 yıldır BUTTİM’de faaliyet gösterdiğini ifade eden Tevfik Engin ise çalışma telaşı içinde tanışma ya da sohbet etme fırsatı bulamadığımız insanları bir araya getiren bu tür etkinliklerin çok değerli olduğunu ifade ederek, “Başkanımızdan ve yönetim kurulundan BUTTİM ailesini buluşturan böyle anlamlı etkinliklere devam etmelerini diliyoruz” şeklinde konuştu.