BUTTİM, ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONUNA TALİP

BUTTİM, ELEKTRİKLİ

ŞARJ İSTASYONUNA TALİP

 BUTTİM Başkanı Sadık Şengül, elektrikli şarj istasyonu için pilot bölge statüsüne talip olduklarını açıkladı. Şengül, Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac’a iş birliğine hazır olduklarının mesajını verdi.

 

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toprak ve Emin Tamam ile birlikte Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac’ı ziyaretinde elektrikli araç şarj istasyonu için pilot bölge olmaya hazır olduklarını söyledi. Aytac da esnaf ve tüccarın fatura ödemelerinde kolaylık sağlayan taksit uygulamasını anlattı.

 

‘BİR İLKE İMZA ATMAK İSTİYORUZ’

BUTTİM’in uluslararası bir tekstil ticaret merkezine yakışır doluluk oranına ulaştığını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Yönetim anlayışımız, tamamen birleştirici olma yönünde. Biz güçlü bir aileyiz ve birlik olursak çok güzel işlere imza atabileceğimizi tüm BUTTİM’e gösteriyoruz. Yönetime geldiğimizde nüfusumuz 3 bin civarındaydı, şu an 12 bin kişi bir aradayız. Bursa’ya hizmet noktasında kritik öneme sahip kurumlarla işbirliği yaparak sektörümüzde güzel işlere imza atabileceğimizi düşünüyoruz. Bursa otomotiv sektöründe de lokomotif şehir olarak konumlandırılıyor. Önümüzdeki dönemde elektrikli araçlara hızla uyum sağlanacağı ve çok fazla talep olacağını öngörüyoruz. Bu yüzden ön hazırlıklarımızı hızlıca yapmalıyız. Elektrikli araçların şarj edilmesi için BUTTİM, çok uygun bir ortam sunuyor. Bursa’da örnek projenin uygulama alanı olmak istiyoruz. Bizim yer teminimiz ve Limak Enerji’nin kuracağı elektrikli araç şarj istasyonu ile şehrimizde bir ilke imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

 

FATURALARA TAKSİTLİ ÖDEME İMKÂNI

BUTTİM’in son dönemde geçmişe göre çok daha canlı bir ticaret merkezi haline geldiğini ifade eden Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç da iş birliğine hazır olduklarının mesajını verdi. Müşterilerine sundukları taksitli borç ödeme uygulamasına da dikkati çeken Aytaç, “Müşterilerimizin enerji kesintisi gibi durumlarla karşı karşıya kalmaması için taksitli ödeme uygulamasını başlattık. 5 bin TL’ye kadar ödemesi bulunan müşterilere, 4 aya kadar kredi kartsız taksitlendirme imkânı sunuyoruz. Geçen yıl 3 taksitle başlayıp bu yıl 4’e çıkardık. Uygulamada fatura sayısı değil, toplam borç tutarını esas alıyoruz ve müşteriler önceki dönem borçlarını da taksitlendirebiliyor. Uygulamadan yararlanabilmek için online.limakuludag.com.tr adresindeki Limak Enerji Uludağ Elektrik sanal şubesi ve ‘OlduBil’ mobil uygulaması ile çağrı merkezi üzerinden taksitlendirme başvurusunda bulunulması gerekiyor. BUTTİM gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bir ticaret merkezinde pandeminin yarattığı olumsuz koşullardan etkilenen iş yeri sahipleri muhakkak vardır. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamanın bilinirliğinin artmasının, kesinti yaşamak istemeyenler için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR, BUTTİM’İN
ÇEVRESİNE YOĞUNLAŞTI

BUTTİM Başkanı Şengül’ü ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, merkezin yer aldığı bölgede yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Şengül de “Merkezimizdeki doluluk oranı, yüzde 94’e yaklaştı” dedi.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toprak ve Emin Tamam ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen ziyarette belediyenin bölgedeki çalışmaları ve merkezin artan cazibesi konuşuldu.

‘MERKEZ, DAHA DA CANLANACAK’
BUTTİM gibi önemli bir ticaret merkezinin, Bursa’da faaliyet göstermesini çok önemsediklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tekstil ve sanayi şehri Bursa’ya yakışır bir merkez görmekten ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi. BUTTİM’in yer aldığı bölgede belediye çalışmalarının yoğun biçimde devam ettiğini vurgulayan Aktaş, “T1 ile T2 tramvay hattının entegre montajına başladık. İki hat birbirine entegre olacak. Heykel’den yola çıkan biri rahatlıkla Terminal’e gidebilecek. Bugüne kadar bu alanda sıkıntılı bir süreç geçirdik ama nihai adımları sonunda attık. Adliye Kavşağı’nda da 40-45 milyon TL’ye mal olan bir yenileme yapılacak. Bu tarz düzenlemeler BUTTİM için, bu merkezi canlandırmak adına oldukça önemli olacak” dedi.

‘DOLULUK ORANI YÜZDE 94’E YAKLAŞTI’
BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek “Göreve geldiğimizde 3 bin nüfusa sahip olan BUTTİM’in nüfusu, bugün 9 bine yaklaşmış durumda. Satılık ilanlarını birer birer kaldırıp burayı canlı bir ticaret merkezine dönüştürme yolunda önemli adımlar attık. Doluluk oranımız şu an yüzde 94’e yaklaştı. Merkezde adeta bir belediye gibi çalışıyoruz. Bizim çalışmalarımız ve sizin desteklerinizle bu önemli ticaret merkezi, ‘Marka Şehir Bursa’ vizyonu için daha da değerli hale gelecek” diye konuştu. Şengül, ziyaretin anısına Başkan Aktaş’a dokuma Türk Bayrağı tablosu takdim etti.