BUTTİM’E SAĞLIK İSTASYONU

BUTTİM’E SAĞLIK İSTASYONU

 

BUTTİM Yönetimi, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden merkezde sağlık istasyonu kurulması için söz aldı. Çalışmanın, 12 bine yakın nüfusu olan BUTTİM’de önemli bir ihtiyacı karşılaması amaçlanıyor.

 

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Toprak, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ı ziyaret etti.  Kurumlar arası iş birliklerinin görüşüldüğü ziyarette Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, pandemi döneminde kentin sorunlarına çare olan sağlıkçılara ve Yavuzyılmaz’a teşekkür ederek, “Güç birliğimiz ile merkezimizde yer almasını arzu ettiğimiz sağlık istasyonu, BUTTİM’lilere önemli bir imkân sağlayacak” dedi.

 

‘NÜFUSUMUZ 12 BİNE YAKIN’

Ziyarette sağlık alanında karşılıklı yapılabilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Covid-19 salgını boyunca fedakârca çalışarak verdiğiniz emekler sayesinde sizlere şükran borçluyuz. Canını dişine takan sağlıkçılarımız bu zorlu süreçte olağanüstü bir şekilde çalıştılar. BUTTİM’de yer alan kat maliklerimizin sağlığı da bizler için çok önemli. Merkezimizde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyan firma yetkililerimiz ve yönetim kurulumuzun özverisiyle salgının olumsuz etkilerinden korunmaya çalışıyoruz. Ancak BUTTİM’in doluluk oranı yüzde 94’e ulaştı ve bu nedenle 12 bine yakın nüfusumuzun bir sağlık istasyonuna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Karşılıklı istişarelerimiz sonucu, BUTTİM’e ve insana değer katmak istiyoruz” dedi.

 

‘ORTAK ÇALIŞMALARA AÇIĞIZ’

BUTTİM’in çalışmalarını yakından takip ederek takdir ettiğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz da, “BUTTİM, tekstilin başkenti Bursa’da çalışmalarıyla kente istihdam sağlayarak önemli bir rol üstleniyor. Uluslararası çapta da Bursa’nın dünyaya açılan kapısı olan BUTTİM’e şehrimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılacak ortak çalışmalar sayesinde de BUTTİM’e her zaman katkı sağlamak isteriz. Sağlık istasyonu talebiyle ‘Önce insan sağlığı’ diyen BUTTİM Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyoruz. İmkânlarımızı seferber etme noktasında gerekeni yapacağımızdan emin olun” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR, BUTTİM’İN
ÇEVRESİNE YOĞUNLAŞTI

BUTTİM Başkanı Şengül’ü ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, merkezin yer aldığı bölgede yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Şengül de “Merkezimizdeki doluluk oranı, yüzde 94’e yaklaştı” dedi.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toprak ve Emin Tamam ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen ziyarette belediyenin bölgedeki çalışmaları ve merkezin artan cazibesi konuşuldu.

‘MERKEZ, DAHA DA CANLANACAK’
BUTTİM gibi önemli bir ticaret merkezinin, Bursa’da faaliyet göstermesini çok önemsediklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tekstil ve sanayi şehri Bursa’ya yakışır bir merkez görmekten ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi. BUTTİM’in yer aldığı bölgede belediye çalışmalarının yoğun biçimde devam ettiğini vurgulayan Aktaş, “T1 ile T2 tramvay hattının entegre montajına başladık. İki hat birbirine entegre olacak. Heykel’den yola çıkan biri rahatlıkla Terminal’e gidebilecek. Bugüne kadar bu alanda sıkıntılı bir süreç geçirdik ama nihai adımları sonunda attık. Adliye Kavşağı’nda da 40-45 milyon TL’ye mal olan bir yenileme yapılacak. Bu tarz düzenlemeler BUTTİM için, bu merkezi canlandırmak adına oldukça önemli olacak” dedi.

‘DOLULUK ORANI YÜZDE 94’E YAKLAŞTI’
BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek “Göreve geldiğimizde 3 bin nüfusa sahip olan BUTTİM’in nüfusu, bugün 9 bine yaklaşmış durumda. Satılık ilanlarını birer birer kaldırıp burayı canlı bir ticaret merkezine dönüştürme yolunda önemli adımlar attık. Doluluk oranımız şu an yüzde 94’e yaklaştı. Merkezde adeta bir belediye gibi çalışıyoruz. Bizim çalışmalarımız ve sizin desteklerinizle bu önemli ticaret merkezi, ‘Marka Şehir Bursa’ vizyonu için daha da değerli hale gelecek” diye konuştu. Şengül, ziyaretin anısına Başkan Aktaş’a dokuma Türk Bayrağı tablosu takdim etti.