BUTTİM’İN AFET YARDIMLARI AFAD’A

AFETLERE KARŞI BUTTİM VE AFAD’DAN GÜÇ BİRLİĞİ

BUTTİM Yönetimi, afetler sonrası merkez bünyesinde toplanan yardımları bölgelere ulaştırmak üzere AFAD’ı seçti. Başkan Sadık Şengül, afetlere karşı bilinçlendirme seferberliği başlatacaklarını da söyledi.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Yalçın Mumcu’yu ziyaret etti. Son dönemde meydana gelen afetler doğrultusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Şengül, iş birliklerine açık oldukları mesajını verdi.

TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK ŞART
AFAD çalışmalarının takdire şayan olduğunu vurgulayan BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Ülkemiz özellikle son dönemde pek çok afetle karşılaştı. Önce yurdun dört bir yanında meydana gelen orman yangınları sonrasında yaşadığımız sel felaketi hepimizi derinden yaraladı. Bu süreçte AFAD, önemli ve kritik olan görevini başarıyla yerine getirerek bir kez daha hepimizin takdirini kazandı. BUTTİM Yönetimi olarak afet bölgelerindeki gayretli çalışmaları yakından takip ettik. BUTTİM bünyesinde toplanan afet yardımların yerine ulaşması için AFAD’ı tercih etmemizin, yardımların doğru yerde kullanıldığından emin olmamız açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca gün geçtikçe nüfusu artan BUTTİM’de yapılacak bilgilendirme etkinliklerinin de afet ya da acil durumlarda yapılacaklar noktasında toplumun bilinçlendirilmesi açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yalçın Mumcu da Batı Karadeniz’deki sel felaketi sonrası AFAD’ın özverili çalışmalar yaptığını kaydederek “Afetlerle mücadelede kurumlar ile vatandaşların iş birliği yapması büyük önem taşıyor. Biz millet olarak bugüne kadar hep birlik-beraberlik içinde hareket ederek zorlukların üstesinden geldik. AFAD olarak da tüm ekiplerimizle canhıraş çalışırken, vatandaşlarımızdan önemli destekler gördük. Yalnızca afet değil, evde başımıza gelen herhangi bir kazada da ne yapacağımızı bilmek de ciddi kayıpların önüne geçilmesini sağlıyor. Dolayısıyla afetlerde ve acil durumlarda yardımlaşmanın yanında toplumumuzu bilinçlendirmek için de çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Bu anlamda BUTTİM’de eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenlemenin çok iyi geri dönüşler sağlayacağını düşünüyoruz. Her türlü iş birliğine açığız” ifadelerini kullandı.