OSMANGAZİ KAYMAKAMI ZAFER ORHAN ZİYARETİ

KABUĞUNU KIRAN BUTTİM’İN

İSTİHDAMA KATKISI ARTACAK

 

Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan’ı ziyaret eden BUTTİM Başkanı Sadık Şengül, kabuğunu kıran Ticaret Merkezi’nin yeni işleyişiyle istihdama katkısını artıracağını söyledi.

 

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Tamam ve İbrahim Toprak ile birlikte Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan’ı ziyaret etti. Şengül, ticari canlılığın artmasıyla birlikte istihdama daha fazla katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

 

KENT DİNAMİKLERİNE YAKIN MARKAJ

BUTTİM’in 57 ilden daha kalabalık olan Osmangazi’de yer almasının önemli avantajlar sağladığına vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Merkezimizin, ülke ekonomisine yüzde 46 oranında katkı sağlayan Bursa’nın ana arterlerinin kesiştiği bir konumda olması, tüccarımızın ve diğer kat maliklerimizin ağlarını genişletmesine imkân tanıyor. Bölgemize yurt dışından çok sayıda müşteri geldiği için turizme de dolaylı katkılar sağlıyoruz. Bu bilinçle kentimizin dinamikleri ile sık sık yaptığımız istişarelerle sorunlarımızı kısa sürede çözüme kavuşturuyor ve bölgemizin iş esnekliğini artırıyoruz. Kent dinamikleri ile görüşmeler kapsamında nüfusu yaklaşık 12 bin olan Merkez’imize sağlık istasyonu kazandırmak için İl Sağlık Müdürlüğü ile de kolları sıvadık. Yine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile çevre düzenlemesi çalışmaları için yeni bir süreci başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘SOSYAL HAYATA DA DOKUNUYORLAR’

BUTTİM’in Bursa’da ticaret tarihinin temelini oluşturan önemli yapılardan biri olduğunu kaydeden Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan da “İlçemizde ülke ekonomisine önemli kazanımlar sağlayan BUTTİM, istihdam noktasında çok önemli bir işlev görüyor. Ekonominin yanı sıra sosyal hayata da dokunan çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Kentimizin ekonomik planlamasında kaldıraç görevi üstlenen BUTTİM’in, Bursa’mızın ‘tekstil başkenti’ unvanını kazanmasında stratejik rol üstlendiğinin farkındayız.

BUTTİM ile birlikte ilçemizin, kentimizin ve dolayısıyla ülkemizin kalkınmasını sağlayacak güç birliklerine her zaman açığız” dedi. BUTTİM Başkanı Şengül, ziyaretin sonunda Kaymakam Orhan’a dokuma Türk Bayrağı tablosu hediye etti.

BÜYÜKŞEHİR, BUTTİM’İN
ÇEVRESİNE YOĞUNLAŞTI

BUTTİM Başkanı Şengül’ü ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, merkezin yer aldığı bölgede yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Şengül de “Merkezimizdeki doluluk oranı, yüzde 94’e yaklaştı” dedi.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toprak ve Emin Tamam ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen ziyarette belediyenin bölgedeki çalışmaları ve merkezin artan cazibesi konuşuldu.

‘MERKEZ, DAHA DA CANLANACAK’
BUTTİM gibi önemli bir ticaret merkezinin, Bursa’da faaliyet göstermesini çok önemsediklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tekstil ve sanayi şehri Bursa’ya yakışır bir merkez görmekten ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi. BUTTİM’in yer aldığı bölgede belediye çalışmalarının yoğun biçimde devam ettiğini vurgulayan Aktaş, “T1 ile T2 tramvay hattının entegre montajına başladık. İki hat birbirine entegre olacak. Heykel’den yola çıkan biri rahatlıkla Terminal’e gidebilecek. Bugüne kadar bu alanda sıkıntılı bir süreç geçirdik ama nihai adımları sonunda attık. Adliye Kavşağı’nda da 40-45 milyon TL’ye mal olan bir yenileme yapılacak. Bu tarz düzenlemeler BUTTİM için, bu merkezi canlandırmak adına oldukça önemli olacak” dedi.

‘DOLULUK ORANI YÜZDE 94’E YAKLAŞTI’
BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek “Göreve geldiğimizde 3 bin nüfusa sahip olan BUTTİM’in nüfusu, bugün 9 bine yaklaşmış durumda. Satılık ilanlarını birer birer kaldırıp burayı canlı bir ticaret merkezine dönüştürme yolunda önemli adımlar attık. Doluluk oranımız şu an yüzde 94’e yaklaştı. Merkezde adeta bir belediye gibi çalışıyoruz. Bizim çalışmalarımız ve sizin desteklerinizle bu önemli ticaret merkezi, ‘Marka Şehir Bursa’ vizyonu için daha da değerli hale gelecek” diye konuştu. Şengül, ziyaretin anısına Başkan Aktaş’a dokuma Türk Bayrağı tablosu takdim etti.